Informacje

Blog komentatora Eurosportu, Tomasza Jarońskiego.

 • #1 napisane przez ~Tomek
  około 5 lata temu

  Witam.
  Wiem, że jest za wcześnie, ale prosiłbym Panów o komentarz w sprawie nieprzydzielenia licencji WT grupie Katiusza.
  Pozdrawiam,
  Tomek

 • #2 napisane przez ~Zbigniew
  około 4 lata temu

  Chciałbym nawiązać do komentarza Panów dotyczącego wczorajszej sztafety kobiet w biathlonie.
  Użalaliście się Panowie nad biedną Włoszką, która na mecie pomyliła trasę. Otóż to nie była Włoszka a Estonka, która nie dała się zdublować goniących ją trzem sztafetom. Ona wbiegła na swoje ostatnie strzelanie.
  Poza tym jestem, jak chyba zdecydowana większość Was słuchających, zachwycony waszymi rozmowami i tylko żal, że co chwila jest to przerywane reklamami. Ale cóż, takie życie.
  Pozdrawiam,
  Zbyszek

 • #3 napisane przez ~Edyta
  około 4 lata temu

  Ja wiem, że to jeszcze za wcześnie… ale za dużo pozytywnych emocji w dniu dzisiejszym,, trzeba już dodać Luty 2013
  P – jak Pałka Krystyna !!!

 • #4 napisane przez ~Marta
  około 4 lata temu

  Proszę o pomoc … chciałabym spełnić marzenie ,,życia,, mojego męża a mianowicie wyjazd na etap górki w tour de france na alpe d’huez. kolarstwo to jego pasja od dzieciństwa którą zaraża innych. Kiedy nie ma go w domu każe oglądać eurosport i pisac sms kto i z jakim czasem … Panowie są jego guru … przeraża mnie cała logistyka – nie znam dat kolejnego tour i daty tego etapu, nie znam francuskiego, nie wiem od czego zacząć … szukam pomocy, dobrych i praktycznych porad … jestem zdeterminowana żeby osiągnąć cel i zabrać go w podróż zycia na etap górki tour de france w alpe d’huez. wszelkie informację proszę na adres: martarogalska@wp.pl

 • #5 napisane przez ~Roman
  około 4 lata temu

  Krystyna Pałka zaliczyła wczoraj cztery bezbłędne strzelania, wywalczyła miejsce na podium, a nie została doceniona słynnym „rach ciach ciach”. Może przy następnej relacji warto nadrobić to niedopatrzenie. Pozdrawiam :)

 • #6 napisane przez ~Jarek
  około 3 lata temu

  Witam.
  Nawiązując do tytułu Pana bloga aż prosi się skomentować wyczyn Króla biathlonu, czy czeka Pan na bieg pościgowy ?

 • #7 napisane przez ~Tomasz
  około 3 lata temu

  „najlepiej” ostatnio zrealizowany był przez tv przekaz z Wyścigu Wyszechradzkiego etap Polkowice -Wrocław -:)
  Wzór … jaki jest antonim do tego słowa?

 • #8 napisane przez ~sandra
  około 3 lata temu

  dzień dobry,
  mam przesyłkę dla Pana Jarońskiego – z pozdrowieniami z Giro z Belfastu :) Spokojnie – to nie wąglik a komplet zdjęć z wyścigu (http://www.cycleactionphotography.com/). Czy można prosić o jakiś kontakt?
  pozdrawiamy serdecznie
  s i b murzicze

 • #9 napisane przez ~wkamin
  około 3 lata temu

  obraz telewizyjny z Tour de France jest przeróżowiony . Był taki już na Giro . Chmury są różowe, białe pasy na jezdni różowe . Pobocza jezdni są różowe. To jest nienaturalne i bardzo przeszkadza .
  Wygląda , że ktoś , z jakiejś niewiadomej przyczyny ustawia to zniekształcenie w parametrach obrazu z kamery TV ( jest to mozliwe )
  Na stronie Eurosporu nie znalazłem adresu kontaktowego ( kiedyś był ) , więc korzystam z tego bloga

 • #10 napisane przez ~Włodek
  około 3 lata temu

  Panie Tomaszu proszę wejść na strone pana i pana Krzysztofa na Facebook,tam czeka niespodzianka.
  Z poważaniem Włodek Ruszkowski.

 • #11 napisane przez ~Amadeusz
  około 3 lata temu

  Przy trasie Tour de Pologne we Włocławku polecam więcej powiedzieć o tym nieodkrytym mieście:

  Tajemniczy Włocławek – Kod Kopernika

  Kto zainteresował się Mikołajem Kopernikiem w Toruniu, Olsztynie lub Fromborku, powinien udać się do Włocławka. Mało kto wie, ale słynny astronom, twórca teorii heliocentrycznej, a także matematyk, ekonomista, lekarz i prawnik mieszkał w latach 1488-91 we Włocławku. Wysłał go tutaj na naukę wuj – Lukas Watzenrode. Uczęszczał do położonej przy Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny szkoły katedralnej (nieistniejącej dziś) i prawdopodobnie tutaj zaczęły się jego zainteresowania astronomią dzięki nauczycielowi Mikołajowi Wódce zwanemu Abstemiusem. Wiele osób nie wie także, iż z Włocławka pochodzi noblista w dziedzinie chemii, prof. Tadeusz Reichstein. Jego patent używamy od wielu lat na co dzień, gdyż jako pierwszy stworzył syntetycznie popularną witaminę C. Z miasta pochodzi także Jan Nagórski, pierwszy lotnik nad Arktyką. We Włocławku mieszkali też przez pewien czas np. Tadeusz Kościuszko czy Charles de Gaulle.
  Według Legendy o gryfie miasto Vladislavia założył książę Włodzisław, gdy spotkał w lesie gryfa, czyli pół lwa, pół orła. Odtąd gryf bronił mieszkańców przed wszelkimi wrogami i został umieszczony w herbie miasta, a od 1997 r. jest w herbie województwa kujawsko-pomorskiego.
  W stolicy Kujaw znajduje się trasa zabytków gotyckich i kilka muzeów z eksponatami na europejskim poziomie, ale my skupimy się na małej części spośród wszystkich atrakcji. Największa rzeka Polski, Wisła, ma szczególnie malowniczy przebieg we Włocławku. Zatrzymajmy się na nowym dużym parkingu przy Bulwarach Marszałka J. Piłsudskiego, a ujrzymy zielone Zawiśle ze Wzgórzem św. Gotarda. Kiedyś znajdował się tu klasztor cystersów św. Gotarda, ale został zniszczony.
  Idziemy w górę do monumentalnego obiektu Katedry WNMP budowanej w latach 1340-1411, jednego z najwyższych kościołów w Polsce. Musiał tu bywać i Kopernik. Strzelista budowla kryje wiele dzieł sztuki, np. rzeźbę dłuta Wita Stwosza, obraz hiszpańskiego artysty z Kastylii Juana Correa de Vivara, najstarsze witraże w Polsce z XIII w. czy jedno z najważniejszych dzieł sztuki srebrniczej w Europie – Tron Eucharystyczny z 1744 r. Pastorał na rzeźbie Wita Stwosza jest ułamany. Według Legendy o cudownym pastorale odłupał się w czasie wynoszenia rzeźby z transportu na Wiśle i przemienił się w złoto.
  Jeżeli nie istnieje Kod da Vinci, to może chociaż Kod Kopernika? Jeśli tak, to pewne wskazówki musiałyby znajdować się we Włocławku. Do dzisiaj można przecież podziwiać na ścianie bazyliki katedralnej zegar słoneczny zaprojektowany prawdopodobnie przez Kopernika i jego nauczyciela. Nauczyciel Kopernika – Abstemius – był doktorem medycyny Uniwersytetu w Bolonii, astronomem i astrologiem, fascynował się prognostykami i zegarami słonecznymi.
  Po prawej stronie od Katedry NMP, przy Placu Kopernika znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne, jedno z pierwszych w Polsce (założone w 1569 r.). Kiedyś istniała tutaj szkoła katedralna, do której uczęszczał młody astronom. Opisuje to Jeremi Wasiutyński w swojej książce „The Solar Mystery”. Odwołuje się do wybitnego kopernikologa prof. Ludwika Birkenmajera. Kopernik mieszkał w konwikcie (bursa) przy szkole katedralnej. Na pamiątkę tego stoi tu skromny pomnik Mikołaja Kopernika. Jeremi Wasiutyński uważa, że inicjatorem wysłania Mikołaja Kopernika na naukę do Włocławka w 1488 r. był Filip Kallimach, sekretarz króla Kazimierza Jagiellończyka, astronom i lekarz. Fakt ten potwierdzałaby np. rzeźba autorstwa Wita Stwosza w katedrze wykonana na zlecenie Kallimacha.
  Przy seminarium znajduje się najstarsza zachowana budowla we Włocławku – Kościół św. Witalisa z 1330 r. Również w tym gotyckim budynku bywał Mikołaj Kopernik. Niestety unikalny zabytek jest otwarty dla zwiedzających tylko kilka razy w roku. Koniecznie trzeba też wybrać się do Muzeum Diecezjalnego, gdzie znajdziemy kopię czary włocławskiej – zdobionego naczynia z X w., najstarszego i najbardziej zagadkowego chrześcijańskiego wyrobu artystycznego (romańskiego) w Polsce, mistyczne obrazy włoskich malarzy baroku Giovanni Francesco Barbieri zwanego Guercino (jeden z trzech w Polsce) i ze szkoły Caravaggio, bajecznie kolorowe inkunabuły i starodruki czy drzeworyty słynnego niemieckiego artysty Albrechta Dürera. Każde pomieszczenia odpowiada tu innej epoce w sztuce.
  Będąc we Włocławku, nie można pominąć Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. W Gmachu Głównym przy ul. Słowackiego zobaczymy na elewacji tablice upamiętniającą pobyt Mikołaja Kopernika w mieście. Dla turystów dostępne są wystawy czasowe oraz stałe: Fajans Włocławski (najbogatsza kolekcja w Polsce) i Galeria Portretu Polskiego (kolekcja portretów autorstwa najwybitniejszych polskich (Leon Wyczółkowski, Jacek Malczewski, Józef Mehoffer, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Wojciech Kossak, Olga Boznańska), a także zagranicznych artystów (obrazy z pracowni malarzy takich jak Antoon van Dyck czy Marcelo Bacciarelli). Natomiast w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej znajdują się wystawy stałe – intrygujące rzeźby Stanisława Zagajewskiego („polski Gaudi”) i Wacława Bębnowskiego. Czasami dla turystów są dostępne bogate zbiory, m.in. szkice Rembrandta van Rijna i Albrechta Altdorfera czy obrazy Carlo Cignani lub Georga Philipa Rugendasa.
  Warte odwiedzenia są na pewno dwa zrewitalizowane miejsca z XIX w. Pierwszym jest Wzorcownia po byłej fabryce fajansu mającej początki w 1873r. To tu powstawały słynne wyroby, jedną z najbardziej znanych marek była ta spod szyldu Teichfeld&Asterblum. Obecnie znajduje się tu centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe. Drugim z miejsc jest Centrum Kultury Browar B. Powstało w miejsce nieczynnego browaru założonego w 1832r. Odbywa się tu wiele imprez kulturalnych.
  Jednym z ważniejszych punktów w mieście są też, wspomniane wcześniej, Bulwary Marszałka J. Piłsudskiego. To tu bezpośrednio lub w bliskiej odległości znajduje się kilka muzeów w ramach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej (np. Muzeum Etnograficzne, Zbiory Sztuki, Muzeum Historii Włocławka), przystań jachtowa, Pałac Biskupi czy barokowy Kościół św. Jana Chrzciciela z wkładem artystycznym Jana Baptysty z Wenecji. Dzieci znajdą tu duży plac zabaw, a dorośli szachownice i siłownię. W lato są oferowane na przystani rejsy po Wiśle statkiem „Albatros’’, kajaki, kitesurfing czy łodzie. Czas tu odpocząć chwilę…
  Warto też zobaczyć Zespół Klasztorny Franciszkanów z 1619 r. (obecnie Sanktuarium), Park Miejski im. Henryka Sienkiewicza, pełną jachtów Marinę Zarzeczewo czy monumentalny Pałac Bursztynowy.
  „Must see” jest także Tama we Włocławku i Zalew Włocławski (Jezioro Włocławskie), największe sztuczne jezioro pod względem powierzchni w Polsce. Jest to raj dla miłośników wszelkich sportów wodnych (jachty, windsurfing, skutery wodne, kajaki, rowery wodne). Dla poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń polecamy WakePark nad Jeziorem Czarnym, Aeroklub Włocławski, parki linowe czy zjazd tzw. tyrolką przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim.

 • #12 napisane przez ~Paweł
  około 3 lata temu

  Witam,
  Rach ciach ciach nie jest autorstwa W. Młynarskiego. Dużo wcześniej w piosence pt. „Rach ciach ciach” użył tego zwortu Andrzej Bogucki. :)
  Pozdrawiam!
  Dołączam link do piosenki – http://m.youtube.com/watch?v=JXMqN8Gfad0

 • #13 napisane przez ~PIOTR
  około 2 lata temu

  CZEŚĆ OBSZCZYMURKU
  Pamiętamy się z wyścigu Mazowsza.
  Bylem przyjacielem Rysia Starzyńskiego. Twoja bezczelność nie zna granic. Masz czelność mówić o dobrej postawie polaków.

Brak trackbacków.